Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní fond Aegon

Penzijní fond Aegon

Penzijní fond Aegon je nejmladším fondem v České republice. Na trhu se objevil teprve v roce 2007. Za tímto nováčkem na trhu stojí finanční skupina AEGON Tsjechië Holding, která nemá v České republice příliš známé jméno, takže mnozí pohlížejí na tuto společnost s obavami.

Nejmladší penzijní fond v ČR

Aegon je jedním z nejmenších penzijních fondů v České republice. Může za to jeho nedávné spuštění a také jeho nepříliš oslnivé hospodářské výsledky. Pod Aegon penzijní fond se zatím upsalo zhruba 100 tisíc pojištěnců. V procentuálním vyjádření to jsou necelá 2,5 % na trhu. Hodnota aktiv dosahuje necelou jednu miliardu korun. Tento malý fond zažil od svého založení divokou jízdu. V roce 2007 dosáhl ztráty 18 milionů korun. Další rok nastoupila finanční krize, která pohltila dalších 50 milionů korun tohoto nového fondu. Mnoho ekonomů považovalo tento fond za již odepsaný, neboť ztratit tak velkou část majetku během jediného roku může být pro začínající penzijní fond osudové. Aegon však přežil a podle údajů z roku 2009 snížil svojí ztrátu na 19 milionů korun.

Portfolio Aegonu

Penzijní fond Aegon

Penzijní fond Aegon má zajímavější skladbu portfolia než je tomu u ostatních fondů. Sází z velké části na termínované vklady, které v současnosti zaujímají zhruba 25 % současných aktiv. Zbytek prostředků je investován do dluhopisů s nižšími úrokovými mírami a malými investičními riziky. Ačkoliv se Aegon nachází neustále ve ztrátě, připisuje svým klientům neustále velmi dobré výnosy. Rok 2008 přinesl pojištěncům zúročení ve výši 3,5 %. Fond se evidentně snaží přitáhnout co nejvíce nových spoluúčastníků, aby navýšil svá aktiva a mohl více investovat. To vše provádí na úkor hospodářského výsledku. Jinak ale nabízí klasické služby penzijních fondů, avšak má menší síť poboček, proto ho lidé méně vnímají.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.