Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní fond Allianz

Penzijní fond Allianz

V roce 1997 se na trhu s penzijními fondy poprvé objevil Penzijní fond Allianz. Vznikl sloučením Allianz-Hypo a Živnobanka fondů. Většinovým vlastníkem fondu je finanční skupina Allianz, která odkoupila zbytek podílu od Živnobanky v roce 2001.

Nejmenší penzijní fond v ČR

Penzijní fond Allianz je v současnosti jedním z nejmenších penzijních fondů. Jeho podíl na trhu se pohybuje okolo 3,5 %. Vyjádřeno počtem klientů to znamená 150 tisíc pojištěnců. Aktiva fondu dosahují hodnoty 7,3 miliardy a toto číslo každý rok narůstá. Ačkoliv se jedná o relativně malý penzijní fond, pak je třeba říci, že se vyznačuje velmi dobrou výkonností. Průměrný výnos nepoklesl během posledních 5 let pod hranici 3 %. Je třeba přitom připomenout, že rok 2008 znamenal pro mnoho velkých fondů výnos pouze 0,5 % nebo ještě horší. Penzijní fond Allianz je mnohými odborníky považován za jeden z nejvýdělečnějších, neboť díky státní podpoře a úlevách na daních můžete získat reálné zúročení vašich prostředků okolo 4 nebo 5 %.

Portfolio dluhopisů

Penzijní fond Allianz

Podíváme-li se na složení portfolia, pak zde musíme konstatovat pouze jednu skutečnost, kterou je, že více než 97 % aktiv je vložených do státních nebo jiných dluhopisů, jež se vyznačují nízkým rizikem avšak na relativně vysokou úrokovou mírou. Zbytek financí se nachází na termínovaných vkladech. Velká část ekonomů považuje Allianz penzijní fond za nejlepší druh spoření pro penzi, takže ho v mnohých ekonomických periodikách doporučují. Dlouhodobě se totiž vyznačuje vysokými výnosy, díky nimž se mu zvyšuje nejen klientela ale také povědomí ve společnosti. Penzijní fond nabízí standardní výplaty naspořených peněz, jako jsou starobní, invalidní, pozůstalostní nebo výsluhové penze.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.