Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní fond Axa

Penzijní fond Axa

Na českém trhu působí Penzijní fond Axa již od roku 1994. Do roku 2007 ho však většina lidí znala pod názvem Winterthur. V březnu 2007 se fond přejmenoval podle svého vlastníka a dnes patří mezi největší hráče na trhu penzijních fondů. V současné době vlastní tento fond dvě mezinárodní finanční skupiny. Jedná se o AXA Life Ltd., Švýcarsko, která drží 37procentní podíl, a SOCIETE BEAUJON, Francie, jejíž podíl se rovná 55 %.

Přední penzijní fond v ČR

Penzijní fond Axa spravuje více než 526 tisíc pojišťovacích účtů, díky čemuž dosahuje více než 15 % podílu na trhu. V roce 2009 měl k dispozici Penzijní fond Axa majetek v hodnotě bezmála 35 miliard korun. I toto číslo z něj dělá jednoho z leaderů na trhu a velmi přitažlivého partnera pro každého potenciálního klienta. Finanční krize v roce 2008 znamenala pro Penzijní fond Axa ukončení hospodaření v roce 2008 s výnosem pouhých 9 milionů korun. Což při vysokém počtu pojištěnců znamenalo výnos 0,05 %. Penzijní fond Axa dopadl mezi českými fondy jako jeden z nejhorších. Pro rok 2009 jsou prognózy o poznání lepší. Odhaduje se růst okolo 2 %.

Strategie PF Axa

Penzijní fond Axa

Axa penzijní fond se řadí mezi konzervativní, takže většinu svých investic provádí do nízko rizikových projektů. Celých 77 % svého portfolia vyplňuje dluhopisy. Vesměs jde o státní dluhopisy, jež se vyznačují velmi nízkým investičním rizikem. Dále společnost drží podílové listy v několika fondech. Z celkového portfolia se jedná zhruba o 6 %. Stejné číslo platí i pro držení nemovitostí. Penzijní fond Axa vlastní několik vysoce lukrativních budov, které využívá k pronájmu. Zbytek financí, skoro 9 %, má fond uložen na termínovaných vkladech, které zajišťují zajímavé zhodnocení.

Pokud jde o nabízené služby, pak Axa fond dává možnosti vyplácení naspořených peněz pomocí starobní, invalidní, pozůstalostní nebo výsluhové penze. K tomu samozřejmě existuje možnost jednorázového vyrovnání nebo odbytného

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.