Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní fond Komerční banky a.s.

Penzijní fond Komerční banky

Penzijní fond KB je produkt jedné z nejsilnějších bank v České republice. Založila jej Komerční banka a.s. v roce 1996. Díky husté síti poboček Komerční banky patří fond mezi nejrozšířenější typ penzijního fondu na území České republiky. Klienti si ho cení především díky silnému zázemí Komerční banky a jejího francouzského vlastníka.

Přes půl milionu připojištěných

V současnosti spravuje penzijní fond peníze více než 500 tisíc obyvatel České republiky. Celková hodnota aktiv dosahuje 26 miliard korun. Procentuálním vyjádřením jde o 14 % podíl. Prognostici navíc pro letošní rok předpovídají fondu další růst. V roce 2008, v období největšího kolapsu finančních trhů, vydělal fond 165 milionů korun a mohl vyplatit svým klientům podíly, jež znamenaly zúročení 0,58 % p. a. Celkové zhodnocení po přičtení státních příspěvků a možných příspěvků zaměstnavatele se dostalo nad 1 %. Což pro rok 2008, který znamenal pro finanční trhy jenom červená čísla, je výtečný výsledek. Bohužel rok 2009 nevypadá podle prvních odhadů pro pojištěnce moc dobře. První odhady naznačují pouze 0,3 % zúročení.

Konzervativní strategie

Pokud jde o investiční strategii fondu, pak celých 84 % portfolia zabírají státní a bankovní dluhopisy. Přes 14 % financí je uloženo na termínovaných vkladech a účtech. Penzijní fond Komerční banky se řadí mezi opatrnější investory, kteří neriskují peníze svých klientů ve vysoce rizikových projektech.

Způsoby vyplácení penzí

Tento fond nabízí několik druhů vyplácení penzí. Tím prvním a nejčastěji používaným je starobní penze. Ta se vyplácí každému, kdo překročil hranici 60 let a měl aktivní penzijní spoření alespoň 60 měsíců. Výše dávek a jejich intenzita je pak vyplácena dle jednotlivých přání klientů. Ve snaze přiblížit se mladým lidem přišel fond s nabídkou výsluhové penze. Možnost využít ji, získá jedinec, který spoří po dobu 180 měsíců od založení svého pojištění. Mladí lidé tento druh spoření užívají pro spolufinancování bytů nebo stavby domů. Samozřejmostí jsou i invalidní, pozůstalostní penze nebo jednorázové vyrovnání, avšak zde vždy závisí na konkrétním posouzení.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.