Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní fond Progres

Penzijní fond Progres

Penzijní fond Progres ČSOB byl zapsán do obchodního rejstříku v roce 1995. Vznikl jako nástupce Penzijního fondu Spokojenosti, Hornického penzijního fondu Ostrava a Zemského penzijního fondu. Stoprocentní podíl v něm vlastní Československá obchodní banka, která také stojí za jeho výborným postavením na trhu. Díky rozsáhlé síti poboček ČSOB je tento produkt penzijního připojištění dobře propagován a tudíž i patří mezi nejvyužívanější.

Vysoký výnos

Penzijní fond Progres Československé obchodní banky se od svého spuštění vyznačuje dobrým výnosem. Během let 2005, 2006 a 2007 bylo pojištěncům připsáno 5 %, 4 % a 2,5 %. V kombinaci s příspěvky od státu a zaměstnavatele to znamenalo reálné zhodnocení okolo 6,5 %, 5,5 % a 3,5 %. Bohužel pak přišel rok 2008, během kterého postihla světovou ekonomiku finanční krize, a došlo k propadu na neuvěřitelných 0,02%. Takto maličké zhodnocení vyděsilo nejednoho připojištěného, avšak díky dlouhodobosti spoření nedošlo k odlivu pojištěnců. Těch má Penzijní fond Progres okolo 300 tisíc. Spravuje majetek v hodnotě 7 miliard korun. Pro rok 2009 mu byl prognózován nárůst, neboť očekávaný připsaný úrok by se měl pohybovat okolo 1,5 %. Vzhledem k doznívající krizi to je určitě solidní výsledek, který bude oceněn přílivem nových zájemců o penzijní připojištění.

Portfolio Progresu

Portfolio PF Progres ČSOB je z velké části složené ze střednědobých dluhopisů, jež jsou emitovány vládou. Vyznačují se sice nízkou úrokovou mírou avšak také nízkým rizikem, které je v době turbulencí na světové ekonomice klíčové. Zbylé části portfolia vyplňují podíly v otevřených fondech a termínované vklady. Zatímco termínované vklady se vyznačují nízkým rizikem, pak u otevřených fondů lze hovořit v některých případech o jistých rizicích.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.