Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní fond Stabilita

Penzijní fond Stabilita

Penzijní fond Stabilita ČSOB byl založen již v roce 1994. Jeho stoprocentním vlastníkem je Československá obchodní banka. Díky tomu se těší fond vysoké popularitě a dobrému propagování. ČSOB má totiž pobočku v každém větším městě.

Stabilní výnos

Fond stabilita spravuje aktiva v hodnotě 16,1 miliardy korun, díky čemuž se řadí mezi středně velké hráče na trhu. Tomuto fondu se upsalo přes 424 tisíc občanů, kteří si nemůžou příliš stěžovat na špatnou výnosnost fondu. Od roku 2005 do roku 2007 připisoval svým pojištěncům fond Stabilita úrokovou míru okolo 2,5 %, díky které se udržoval mezi nejlepšími. Během roku 2008 se mu podařilo vyhnout červeným číslům. Analytici odhadují růst u tohoto fondu pro rok 2009 okolo jednoho procenta, což v době, která příliš nepřeje vysokým ziskům, je dobrý výsledek. Připojištění se musí spoléhat více na příspěvky od státu a zaměstnavatele.

Portfolio Stability

Stabilita patří jednoznačně mezi opatrné investory. Před 90 % celých aktiv je vloženo do dluhopisů, které se sice vyznačují nízkým rizikem, ale i malou úrokovou mírou. Zbytek portfolia vyplňují podílové listy v otevřených fondech a termínované vklady. Vedení Stability si je v současné době velmi dobře vědomo, že akciové trhy skýtají mnoho nebezpečí, proto na nich příliš neinvestují. Stabilita je jedním ze dvou penzijních fondů ČSOB. Ačkoliv mají oba stejného majitele, tak jejich investiční strategie jsou velmi rozdílné. Proto také dosahují rozdílných zisků, které jsou v řádech deseti milionů. Jinak ale nabízí standardní služby, jakými jsou výplata starobní, invalidní, pozůstalostní nebo výslužné penze.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.