Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní fondy ČSOB

Penzijní fondy ČSOB

Československá obchodní banka přišla na trh s penzijními fondy hned s dvěma produkty. Jedná se o Penzijní fond Stabilita a Penzijní fond Progres. Ačkoliv jsou oba v držení stejné banky, pak spravují majetek a peníze svěřené od klientů zcela odlišným způsobem. Do těchto fondů lze přijít prostřednictvím penzijního připojištění, které se dá sjednat na jakékoliv pobočce Československé obchodní banky.

Výnosnost fondů

Oba fondy patří mezi středně veliké na trhu penzijních fondů. Dohromady spravují přes 23 miliard korun sedmy set tisíc obyvatel. Oba dva si prožily v letech 2003 až 2007 výborná období, během kterých připisovaly svým účastníkům výnosy od 2 do 4 % p. a. Čímž se dostaly mezi nejvýnosnější fondy v ČR. Bohužel oba také postihla finanční krize, takže rok 2008 znamenal pro jejich pojištěnce výnos ve výši 0,02 respektive 0,4 %. Pro investory to nebyla příliš dobrá zpráva, avšak letos by je měl očekávat růst ve výši 1,1 resp. 1,5 %.

Strategie Stability a Progresu

Jak Stabilita, tak Progres mají společné znaky v portfoliové strategii. Jde především o preferenci střednědobých dluhopisů, které zaujímají velkou část finančních aktiv. Oba podílové fondy mají spíše konzervativní přístup k investování, neboť jsou si dobře vědomi, jaká rizika přináší současný finanční svět.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.