Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní fondy přehled

Penzijní fond České pojišťovny

Penzijní fond České pojišťovny je největším poskytovatelem penzijního připojištění na území České republiky. Spravuje pojištění více než jedné desetiny obyvatelstva. Od roku 2005 do roku 2007 dosahoval pravidelných výnosů od 2 do 3 procent. Bohužel finanční krize v roce 2008 poničila jeho výbornou pověst a úrokovou míru potopila ke hranicím 0,5 procenta.

Penzijní fond Komerční banky

Penzijní fond Komerční banky těží především z obrovské sítě poboček Komerční banky, takže jde o velmi propagovaný produkt. Jeho výkonnost ho řadí mezi lepší fondy. V roce 2005 si připsal dokonce zhodnocení 4 %. Bohužel i zde zaúřadovala krize, která v roce 2008 snížila roční výnos na 0,5 %.

Penzijní fondy ČSOB

Penzijní fondy ČSOB jsou známy díky své mateřské společnosti. Mnoho zájemců o připojištění je preferuje z důvodu finanční stability a dobré pověsti ČSOB. Samotné fondy se vyznačují růsty okolo 2,5 procent. Jak PF Stabilita, tak PF Progres si udržují zhruba 10 % podíl na trhu.

Penzijní fond AXA

Do nedávné doby nebyl Penzijní fond AXA příliš známý. Dnes patří mezi největší a spravuje přes 35 miliard korun v aktivech. V minulosti se mohl pyšnit velice dobrou roční úrokovou mírou, která se pohybovala okolo 2,5 procenta. Bohužel finanční krize přivodila tomuto fondu nemalé ztráty.

Penzijní fond ING

ING penzijní fond je dalším zástupcem slavného světového finančního gigantu. V České republice si penzijní fond udržuje 10 % podíl na trhu. Jeho výkonnost dlouhodobě kolísala kolem hranice 2,5 %, dokud nepřišel rok 2008 a s ním pád na 0,04 %.

Penzijní fond Allianz a Penzijní fond Aegon

Penzijní fond Allianz a Aegon jsou nejmenší hráči na trhu s penzijním připojištěním. Jejich podíly dosahují u každého necelá 3 %. Ovšem vyznačují se vysokou výkonností, která za posledních několik let nepoklesla pod hranici 3 %. Navíc za nimi stojí silné finanční subjekty, které jim do budoucnosti zajistí stabilitu a perspektivní rozvoj.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.