Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní fondy srovnání

Penzijní fondy srovnání

Na trhu s penzijními fondy se v současnosti nachází 10 fondů. Spravují majetek v hodnotě přes 200 miliard korun. Celkový počet připojištěných lidí v roce 2009 atakoval hranici 4,4 milionu.

Největší penzijní fondy

Největším fondem co do objemu svěřených finančních prostředků je Penzijní fond České pojišťovny. Jeho celková aktiva přesahují 51 miliard korun. Právem je považován za lídra na trhu s penzijním připojištěním. Své důchodové spoření této instituci svěřilo okolo 1,1 milionu lidí. Ačkoliv se ostatní snaží napodobit úspěch Penzijního fondu České pojišťovny, pak na druhém místě je Penzijní fond AXA s propastným rozdílem. Hodnota jeho aktiv je odhadována zhruba na 35 miliard korun. V současnosti je u AXA fondu téměř 550 tisíc připojištěných osob. Třetím největším zástupcem na trhu penzijních fondů je Penzijní fond České spořitelny. Jeho aktiva dosahují necelých 35 miliard avšak má více než 800 tisíc klientů a co do počtu připojištěných se řadí na druhé místo.

Nejvýnosnější fondy

V posledních letech si udržely úrokové míry nad hranicí 3 % pouze tři penzijní fondy. Jsou jimi Allianz PF, Aegon PF, Generali PF. Poslední jmenovaný má sice poslední zveřejněný výnos pod hranicí 3%, avšak dlouhodobě si udržoval velmi solidní výkonnost. Pokud jde o Allianz PF, pak mnoho ekonomů ho doporučuje jako výbornou dlouhodobou investici, neboť jde o velmi stálý fond, který výkonnostně nekolísá. Penzijní fondy srovnáníObecně se dá říci, že penzijní fondy se nevyznačují vysokou úrokovou mírou. Je to dáno především tím, že ze zákona nesmí investovat do vysoce rizikových podílů, takže volné finanční prostředky ukládají do emitovaných státních dluhopisů nebo termínovaných vkladů. Ty se vyznačují úrokovými mírami od 2 do 3 %. Výhody penzijního připojištění stojí na příspěvku státu a zaměstnavatele. Dále je pak velmi důležitá dlouhodobost spoření. Optimálním scénářem je založení fondu v mladém věku a jeho aktivní užívání do důchodu.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.