Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní fondy v ČR

Penzijní fondy v ČR

V současné době existuje 10 penzijních fondů, které poskytují své služby na území České republiky. Chcete-li se stát členem penzijního fondu, pak si musíte u některé z finančních institucí uzavřít penzijní připojištění. Pomocí tohoto finančního instrumentu se stáváte podílníkem v penzijním fondu.

Kdo vlastní české penzijní fondy

Většina penzijních fondů nese jméno finanční instituce nebo banky, jež je založily. Všechny banky také své fondy aktivně propagují a snaží se vytvářet dobré mínění o jejich fondu ve společnosti. Díky silnému vlastníkovi se není třeba obávat nenadálým kolapsům spořením z důvodu vytunelování nebo náhlého zkrachování.

Pojištění vkladů

Jestliže vám však nestačí stabilní společnosti, které vlastní penzijní fondy a stále máte strach o své peníze, pak je zapotřebí zmínit Fond pojištění vkladů. Ze zákona totiž platí, že veškeré vklady na penzijní fondy jsou pojištěné. Takže v případě úpadku fondu nebo jiné neočekávané události dojde do tří měsíců k vyplacení všech vašich vložených financí včetně úroku a státního příspěvku. Peníze vyplácí samotný Fond pojištění vkladů. Dozor nad jeho činností má na starosti Česká národní banka.

Stabilita fondů

Penzijní fondy v ČR

Finanční krize v roce 2008 odradila mnoho jedinců od investování do penzijního připojištění. Média vykreslovala každý den situaci na zahraničních trzích, takže mnoho lidí nabylo dojmu, že podobně je tomu i v ČR. Finanční trh v České republice zůstal ušetřen velkých miliardových ztrát, jako tomu bylo v západních zemích. Finanční situace fondů je velmi dobrá a dokonce se v roce 2008 neocitly ve ztrátě. Celkový zisk penzijních fondů v roce 2008 byl 0,7 miliardy korun a v roce 2009 dokonce 2,6 miliardy korun.

Penzijní fondy v České republice

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.