Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní fondy výnosy 2009

Penzijní fondy výnosy 2009

Ačkoliv nejsou výnosy pro rok 2009 ještě zveřejněny, tak jisté informace se dají vyčíst z výsledků hospodaření. Dle zákona totiž 85 % zisku musí být rozděleno mezi účastníky fondu, což jsou zde připojištění. Fondy lze rozlišit do několika skupin. Kritériem, které při výběru použijeme, bude předpokládaný roční výnos, jež odvodíme z ukazatele poměr objemu vytvořeného zisku k průměrnému objemu vlastního jmění účastníků, tedy zisku ku aktivum.

Nejúspěšnější fondy

Těmi nejlepšími se pro rok 2009 staly PF Allianz, PF Generali a PF Axa. Tyto tři se vešly nad 2,4 %. Nejlepší výsledek zaznamenal konkrétně PF Allianz s 3,4 % vytvořeného zisku k vlastnímu jmění účastníků. Následovaly Penzijní fond Generali s 2,8 % a Penzijní fond Axa s 2,4 %. Penzijní fondy Generali a Allianz tak daly za pravdu mnohým analytikům, kteří tyto dva fondy považují z dlouhodobého hlediska za vynikající investice.

Střední cesta

Mezi těmi, co se pohybují v rozmezí od dvou do jednoho procenta vytvořeného zisku k vlastnímu jmění účastníků, se objevilo mnoho velkých hráčů. Oba penzijní fondy ČSOB zaznamenaly zisk okolo jednoho procenta, respektive Progres 1,1 % a Stabilita 1,6%. Největší penzijní fond v České republice, Penzijní fond České pojišťovny, vytvořil 1,4 % zisku k vlastnímu jmění účastníků. Fond České spořitelny dokázal získat celých 1,5 % a zařadil se mezi nejlepší hráče na trhu.

Nejméně úspěšné fondy

Penzijní fondy výnosy 2009

Bohužel ani letošní rok se neobešel bez stagnací fondů. Hned několik jich nezískalo ani jednoprocentní zisk k vlastnímu jmění, což v konečné fázi znamená pro pojištěnce velmi malou úrokovou míru. Překvapením se staly Penzijní fond Komerční banky a Penzijní fond ING, jež s největší pravděpodobností svým pojištěncům připíší velmi nízká procenta nebo dokonce nuly.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.