Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní pojištění České spořitelny

Penzijní pojištění České spořitelny

Penzijní pojištění je pravděpodobně nejvhodnějším a rozhodně nejjistějším způsobem k zajištění důstojné penze. Obzvláště mladší lidé se musí zamyslet, jak se o ně asi náš stát za několik desítek let postará. Při penzijním pojištění využíváte hned několika výhod - nižší daně z příjmu díky odpisům ze základu daně, státních příspěvků a pravidelného úročení vkladů. Česká spořitelna samozřejmě poskytuje svou verzi tohoto produktu. Mezi jeho specifika patří bezpoplatné založení pojištění, možnost změn podmínek smlouvy až do doby, kdy si peníze vyberete a podobně. Nabízí se však hlavně velká výhoda v propojení s pojištěním Pojišťovny České spořitelny. Tyto produkty jsou následně výhodnější, v některých případech až o šedesát procent.

Penzijní pojištění České spořitelny

Ze zákona je zakázáno, aby vám Česká spořitelna, nebo jiná instituce poskytující penzijní pojištění, připsala záporný úrok - kdyby například prodělala na vašich penězích v penzijním fondu. To je právě jistota, která vaše peníze chrání. Je nutné si však uvědomit, že většina kalkulací s penzijním pojištění, například i na stránkách České spořitelny, počítá s konstantním úrokem kolem tří procent (3,5% p.a. v případě České spořitelny). To je však krajně nereálné - Česká spořitelna například připsala svým klientům za rok 2008 úrok jen 0,4%. Je však pravda, že předešlé roky šlo o sazbu kolem tří procent a o několik let dříve dokonce až o 4 procenta. Celkové roční zhodnocení za pět let od roku 2004 do roku 2008 tak kleslo z 8,5% na 3,72% (podle informací České spořitelny).

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.