Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní připojištění AXA

Penzijní připojištění AXA

Penzijní připojištění AXA je nabízeno finanční skupinou AXA, prostřednictvím Penzijního fondu AXA. Fond vznikl za účelem vytvoření největšího českého penzijního fondu, jež svým klientům bude přinášet vysoké míry zhodnocení. Částečně se to AXA podařilo. Penzijní fond AXA je v současnosti druhým největším penzijním fondem v České republice. Spravuje aktiva v hodnotě 33 miliard korun. Fondu se již upsalo přes 550 tisíc občanů České republiky, což ho řadí na třetí příčku, dle počtu připojištěných.

Výnosy penzijního připojištění AXA

Přestože je Penzijní fond AXA jedním z největších na českém trhu, svým klientům přináší pouze průměrné zhodnocení. Penzijní připojištění si v letech 2005 až 2007 připsalo výnosy v rozmezí od 3,7 % do 2,2 %, čímž se zařadilo mezi průměrně výdělečné penzijní připojištění. V roce 2008 došlo díky finanční krizi k obrovskému propadu zisku. Penzijní připojištění získalo nulové zúročení, což většinu připojištěných velmi rozčílilo a mnoho jich uvažovalo o odchodu k jiné instituci. Jelikož je penzijní připojištění vázáno časovým faktorem, k nějakému výraznému odlivu nedošlo, avšak mnoho pojištěnců s napjetím sledovalo rok 2009. Ten by je měl velmi mile překvapit. Ekonomové předpovídají tomuto připojištění pro rok 2009 zhodnocení okolo 2 %. A tím by se měl zařadit mezi nejvýnosnější na trhu.

Výhody penzijního připojištění AXA

Penzijní připojištění AXA

AXA nabízí svým potenciálním klientům bezplatné zřízení penzijního připojištění. Pokud navíc dojde k uzavření penzijního připojištění prostřednictvím internetového formuláře, pak je pojištěnci připsána prémie ve výši 500 Kč. Připojištění mohou také využívat služeb AXA karty, která připisuje 1 % z každého nákupu na spořicí účet. Lze tak rozšiřovat svůj penzijní účet i běžnými nákupy. Samozřejmostí je internetový on-line přístup k účtu, na kterém lze sledovat, jak peníze postupně přibývají.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.