Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní připojištění České pojišťovny

Penzijní připojištění České pojišťovny

Česká pojišťovna je největším hráčem na poli penzijních připojištění. Její odnož, Penzijní fond České pojišťovny, se stal dominantním penzijním fondem a v současné době jeho aktiva dosahují 44 miliard korun. Počet účastníků fondu se pohybuje nad hranicí 1,1 milionu. Připojištěným u České pojišťovny je tak každý desátý Čech, což lze interpretovat jako obrovský úspěch České pojišťovny.

Výnosnost penzijního připojištění

Tím nejdůležitějším atributem, který zajímavá každého, je roční výnos penzijního připojištění. Penzijní připojištění od České pojišťovny se dlouhodobě pohybuje mezi lepšími. Vykazuje nadprůměrné zhodnocení. Od roku 2004 do 2007 nepoklesly roční úrokové míry pod hodnotu 2,5 %. Zlom nastal až v roce 2008, který ovlivnil všechny finanční trhy ve světě. Finanční krize, která ohrozila mnoho západních trhů, se České republice relativně vyhnula, avšak jisté škody zde přesto napáchala. Většina podílových fondů zaznamenala poklesy, a protože do nich investoval i Penzijní fond České pojišťovny, došlo mu k poklesu zisku. To se v konečném důsledku projevilo na ročním zhodnocení penzijního připojištění, jež připsalo pouze 0,4 %. Pro rok 2009 jsou mu však prognózovány dobré výsledky, jež s největší pravděpodobností budou znamenat výnos penzijního připojištění okolo 1,5 %. Rok po finanční krizi je to velmi nadějný odhad.

Výhody penzijního připojištění České pojišťovny

Jednou z největších výhod, jaké přináší penzijní připojištění od České pojišťovny, je účast v nejsilnějším subjektu na trhu. Připojištěný se tak nemusí bát o své peníze, neboť existuje jen velmi malá šance, že by se takovýto subjekt dostal do velkých finančních problémů. Samotná Česká pojišťovna nabízí klientům fondu zvýhodněné pojištění Bonus za speciální cenu. Pojištěnec má možnost sjednat si tento druh pojištění o 15 % levněji. Samozřejmostí je bezplatné uzavření smluv o penzijním připojištění.

Penzijní připojištění České pojišťovny

Česká pojišťovna samozřejmě nemůže zůstat po zadu, a proto samozřejmě nabízí (už mnoho a mnoho let) i oblíbený a nadmíru výhodný produkt, kterým penzijní připojištění bezesporu je. Jde o nejvýhodnější formu spoření na stáří, kdy si po desítky let spoříte na dobu, kdy nebudete mít stálou práci, na důchod. Penzijní fond operuje s vašimi penězi a snaží se je zhodnocovat - díky tomu získáváte úroky (před ekonomickou krizí kolem 3%). Kromě toho však na vaše stáří přispívá i stát - až 150Kč měsíčně - tedy 1800Kč ročně. Stejný obnos peněz můžete získat navíc díky slevám na dani z příjmu.

Česká pojišťovna dostává svému jménu a ke svému penzijnímu připojištění dává se slevou i úrazové pojištění BONUS. Sleva je 15%.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.