Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní připojištění České spořitelny

Penzijní připojištění České spořitelny

Česká spořitelna připravila pro své stálé klienty penzijní připojištění, které nabízí zajímavé řešení finanční situace pro postproduktivní věk. Založením Penzijního fondu České spořitelny dala možnost připojistit se svým klientům pro klidné stáři. Penzijní fond České spořitelny v současné době spravuje aktiva v hodnotě přesahující 30 miliard korun. To ho činí třetím největším penzijním fondem v České republice. Své úspory mu pravidelně svěřuje okolo 850 tisíc pojištěnců.

Výnosy připojištění

Penzijní připojištění České spořitelny si díky silnému penzijnímu fondu pravidelně připisuje dobrá zhodnocení. Od roku 2000 do roku 2007 se připojištění mohli těšit z ročních výnosů o velikostech 2,5 až 4 procent. Což při připsání státního a zaměstnavatelovo příspěvku znamenalo roční zúročení okolo 5 %, někdy i více. Bohužel jako většinu fondů i Penzijní fond České spořitelny postihnula finanční krize. Jelikož měl fond několik účastí v otevřených podílových fondech, zaznamenal dramatický pokles zisku, nikoliv však ztrátu. Rok 2008 uzavřel s výnosem 0,4 % a patřil mezi nejlepší penzijní fondy. Předpovědi mnohých ekonomů naznačují, že rok 2009 by měl být pro pojištěnce o něco lepší a fond by mohl vykázat výnos na hranici 1,5 %. Vzhledem k tomu, že finanční krizi pociťovalo loni ještě mnoho bank a finančních institucí, je tento výsledek minimálně uspokojivý.

Výhody penzijního připojištění České spořitelny

Ve snaze přilákat co nejvíce nových klientů přišel fond s novinkou, která by měla maximalizovat výnos z penzijního připojištění. Jde o službu Maximum, která nabízí doplatit příspěvky na konci roku, tak aby pojištěnec získal maximum daňových úlev. Proces uzavírání smluv, vedení účtu a zasílání výpisů je zcela zdarma, takže potenciální zájemce se nemusí obávat poplatků. Další možností, která se nabízí v případě uzavření penzijního připojištění, je sjednání si komplexního pojištění od Pojišťovny České spořitelny. Pojištěnec pak bude platit speciální cenu ve výši 60% klasické tržní ceny.

Penzijní připojištění České spořitelny

Nejlepším dlouhodobým spořením, které je na našem trhu dostupné, je penzijní připojištění. Pro mladé lidi, kteří si mohou dovolit spořit třeba i 40 let, jde o zaručenou a dostupnou formu šetření financí na stáří. Česká spořitelna nabízí jeden z nejoblíbenějších penzijních fondů na našem trhu. Kromě státních příspěvků, odečtu z daně z příjmu a zúročování vkladů nabízí Česká spořitelna některé další výhody - jde například o slevu na pojistném u Pojišťovny České spořitelny.

Největší výhodou je však jistota, která se s penzijním připojištěním pojí. Vyplývá už ze zákona, který zakazuje penzijním fondům připisovat záporné úroky, i kdyby fondy na penězích klientů prodělaly.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.