Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní připojištění ČSOB

Penzijní připojištění ČSOB

Československá obchodní banka nabízí penzijní připojištění pomocí svých dvou penzijních fondů. Je tak jediným subjektem, který nabízí hned dva druhy penzijního připojištění. Peníze tak lze investovat do Penzijního fondu Progres a Penzijního fondu Stabilita. Na trhu penzijních fondů patří mezi středně velké hráče a dlouhodobě se vyznačují nadprůměrnými výnosy. Dohromady spravují aktiva v hodnotě více než 23 miliard korun, které jim svěřilo přes 750 tisíc obyvatel.

Výnosnost připojištění

Od roku 2004 do roku 2007 si jak připojištění Stability, tak Progresu připisovali výnosy okolo 3,5 procent. Bohužel zlom nastal s rokem 2008, během kterého na světových finančních trzích propukla krize. V roce 2008 si oba fondy připsaly výnos pouhých 0,1 %. Ovšem pro rok 2009 předpovídá mnoho zkušených analytiků těmto penzijním fondům dobré výsledky, a výnos na úrovni 1,5%. Vzhledem k doznívající krizi je to báječné číslo, neboť je zapotřebí připočíst příspěvky od státu, které celkový roční výnos penzijních připojištění posunou o nějaké procento výš.

Výhody připojištění

Vedle zákonem stanovených výhod, kterými jsou státní příspěvky a daňové úlevy, získá pojištěnec bezpečnou investici do budoucnosti, nad jejichž spravování dohlíží státní orgán. K tomu ČSOB nabízí možnost mimořádných vkladů, volby frekvence splátek, bezplatné vedení penzijního účtu a zasílání výpisů zdarma.

Bonusy ČSOB penzijních připojištění

Penzijní připojištění ČSOB

ČSOB nabízí při uzavření penzijního připojištění možnost sjednání pojištění domácnosti u ČSOB Pojišťovny s 5 % slevou na pojistném. Nebo lze využít 7 % slevy na vybrané zájezdy u cestovní kanceláře ČEDOK. Pakliže si nevíte rady se správnou optimalizací státního příspěvku a daňových úlev, pak můžete zkusit programy Komfort a Optimum, jež tyto věci slaďují bez zbytečných administrativních kroků.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.