Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní připojištění daňové úlevy

Penzijní připojištění daňové úlevy

Penzijní připojištění sebou nese řadu daňových úlev. A to jak na straně zaměstnance, tak i na straně zaměstnavatele. Právě daňové úlevy u penzijního připojištění z něj dělají velmi zajímavý produkt, kdy nejenom člověk spoří své peníze na stáří, ale i díky daňovým slevám mí možnost si snížit svůj daňový základ a tím pádem i placenou daň. Zaměstnavatelé to mají naprosto identicky, kdy mohou svým zaměstnancům nabídnout zajímavý benefit, který nepodléhá do určité výše zdanění.

Daňové úlevy u zaměstnavatele

Zaměstnavatel má možnost každému zaměstnanci přispívat na jeho soukromý účet penzijního připojištění, který má sjednaný se státním příspěvkem. Na tento účet může posílat libovolnou částku. Nejoptimálnější však pro zaměstnavatele je částka do 24 000 Kč. Protože právě tato suma nepodléhá zdanění u zaměstnance a navíc si ji může společnost, tedy zaměstnavatel, odečíst, respektive přidat do svých daňově uznatelných nákladů. Vše legálně a snadno si tak optimalizovat svou daňovou povinnost pomocí daňových úlev na penzijním připojištění.

Daňové úlevy pro zaměstnance

Penzijní připojištění daňové úlevy

Zaměstnanec má možnost svým vlastním přispíváním na účet svého penzijního připojištění si snížit základ daně pro výpočet daně z příjmu za zdaňovací období. Snadno tak může díky nastavenému systému snížit daňový základ až o 12 000 Kč za zdaňovací období. Jde o to, že částka, kterou odvádí na svůj účet penzijního připojištění se státním příspěvkem je snížena o 6 000 Kč, tedy o platbu 500 Kč měsíčně a zbytek, který si na svůj účet účastník penzijního připojištění posílá je započítán a o něj je možné snížit daňový základ. Díky tomu může fakticky účastník penzijního připojištění získat daňovou úlevu až 1 800 Kč. A právě tyto aspekty dělají z penzijního připojištění velmi žádaný produkt, který se opravdu vyplatí a to již i v nízkém věku, jelikož dokáže díky složenému úročení i při nízkých částkách v dlouhodobém horizontu přinést solidní příjmy.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.