Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Penzijní připojištění Komerční banka

Penzijní připojištění Komerční banka

Penzijní připojištění od Komerční banky patří mezi nejznámější na trhu. Penzijní fond Komerční banky, který se stará o penzijní připojištění, spravuje aktiva v hodnotě 26 miliard korun a díky tomu patří mezi pět největších penzijních fondů v České republice. Ročně si ukládá na své účty v tomto fondu přes 500 tisíc lidí. Za tímto obrovským úspěchem stojí bezesporu široká síť poboček Komerční banky a také velmi dobré jméno, které Komerční banka u svých klientů má.

Výnosnost připojištění

Přestože penzijní fond Komerční banky patří mezi největší fondy na území ČR, udržuje si vysokou výkonnost. Svým účastníkům přináší penzijní připojištění, které si od roku 2005 do roku 2007 připisovalo pravidelné výnosy od 2,4 % do 4 %. Na trhu se zařadilo mezi nadprůměrné, díky čemuž se každý rok průměrně připojistilo 40 tisíc nových pojištěnců. Bohužel finanční krize v roce 2008 srazila Penzijní fond Komerční banky z výsluní. Ačkoliv v roce 2008 zůstal v černých číslech, zhodnocení vkladů na penzijním připojištění se zastavilo na 0,58 %. Mnoho klientů, kteří byli zvyklí na výborné výsledky předešlých let, s napjetím očekávalo další vývoj v roce 2009. Avšak podle mnohých odborníků nelze očekávat vysoké zhodnocení za rok 2009. Optimistické odhady ukazují na 1 %, čímž by se připojištění od Komerční banky zařadilo mezi horší polovinu.

Bonusy

Penzijní připojištění Komerční banka

Komerční banka nabízí svým klientům mnoho výhod. Tou první je bezesporu obrovská síť poboček, jež umožňují jednoduché a rychlé sjednání a správu připojištění. Samozřejmostí je i online přístup k penzijnímu účtu 24 hodin denně. KB dále nabízí možnosti využít slev v některých rekreačních centrech a lázních. Velmi zajímavým bonusem pak jsou věrnostní karty Sphere s úrazovým pojištěním, které lze využívat také k nákupu se slevou až 40 % ve více než 700 obchodech. Stačí si pouze sjednat penzijní připojištění od Komerční banky.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.