Státní příspěvek - tabulka státních příspěvků
Daňové úlevy - odpočet daně

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti

Velmi moderním typem pojištění se stalo pojištění domácnosti. V důsledku mnoha povodní a narůstajícího počtu vloupání se velký počet rodin rozhodl pojistit svou domácnost. Jedná se bezesporu o velmi chytrý krok, který sice nezabrání vloupání, avšak zmenší finanční ztráty, jež taková událost způsobí. Jeho pořízení by tedy měla zvážit každá rodina.

Na co se pojištění vztahuje?

Je dobré si říci, co se vlastně pojišťuje a jakým způsobem. V první řadě je zapotřebí zmínit, že existují dvě skupiny rizik. Jde o rizika krádeže a loupeže věcí z pojištěné domácnosti a rizika živelné zkázy, tj. poničení pojištěných věcí v důsledku povodní, požáru nebo pádu letadla. Pojistka se vztahuje na věci, které jsou vysloveně uvedeny v pojistných podmínkách. Vyplatí se tedy při rekonstrukci domácnosti smlouvu s pojišťovnou přepracovat.

Pojistná částka

Při běžném pojištění domácnosti není nutná návštěva pojišťovacího agenta v bytu. Pouze u zvláštních případů, které se vyznačují vysokou pojistnou sumou, dochází k procesu ověřování. U pojištění domácnosti jsou dvě klíčové finanční částky. Tou první je pojistná částka. Jde o finanční sumu, která bude poškozenému vyplacena v případě, že nastane pojistná událost. Výši ovlivňuje odhad hodnoty pojištěného vybavení. Dále ji lze vypočítat pomocí velikosti plochy bytu, jež se násobí koeficientem vybavenosti. Posledním a nejdůkladnějším způsobem, jak zjistit hodnotu vybavení, je podrobný dotazník.

Pojistné

Pojištění domácnosti

Klíčovou otázkou pro nás je i výše pojistného. Ta se nejčastěji odvíjí od ceny domácnosti a jejího vybavení. Ovlivňují jí však i lokalita, zabezpečení domácnosti nebo bezeškodní průběh v minulých letech. Jistým faktorem je i zvolená spoluúčast pojištěného. Čím je spoluúčast větší, tím je pojistné levnější.

Bohužel krádeže a nešťastné události provázejí lidstvo od svého počátku, proto je dobré být na ně připraven a eliminovat škody vhodným typem pojištění. Pojišťovny přichází ohromným množstvím nabídek, které podporují různými bonusy, takže stačí si jen vhodně vybrat.

!! Rychlé porovnání penzijních fondů !!

Aktuální finanční dění

17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.


Notice: Trying to get property of non-object in /users/ipenze.cz/app/controllers/IndexController.php on line 702